Anadolu Yakası, Kartal Travestileri

Travestiler, devamlı olarak sorunsuz bir hayat içeren bir süreç içerisinde yer almak adına çaba göstermektedirler. İstanbul Anadolu Yakası içerisinde yer alan travestilerin de hayattan bekledikleri ve temel amaçları bu şekilde olarak görülebilmektedir. Kartal travestileri bunun için elinden geleni yapmakta ve etkili bir performans göstererek; hayatlarının sürekli olarak düzenli hale gelmesini de sağlama neticesinde de istediklerini elde edebilmektedirler.

Bundan ötürü de her travesti genel olarak kendi ilgi alanlarıyla alakalı bir vaziyette bulunan işlere yönelerek; kariyerlerini bu alanda devamlı olarak sürdürebilmeleri söz konusu olabilmektedir. Böylelikle de tamamen hayatlarını düzene koyma amacı içerisinde gündelik hayatlarını sürdürmektedir. Gündelik hayatlarından arta kalan zaman dilimlerinde ise yakın çevresiyle vakit geçirme konusunda da girişimlerde bulunma amacı içerisinde yer almaktadırlar.


Travestilerin genel yaşantılarının diğer insanlardan herhangi bir farkı bulunmamakta ve rutin bir boyutta da yer almasıyla bilinmektedir. Kartal travesti içerisine varlık gösteren bireylerin; ikamet ettikleri noktalara yakın merkezler içerisinde çalışma hayatlarına devam etmeleri durumu da söz konusu olabilmektedir. Böylelikle de hem kazanç elde etme hem de kariyer bakımından amaçlarını gerçekleştirme noktasında trans bireylerin aktif bir çalışma içerisinde yer almaları da görülebilecek bir durum olarak da adlandırılabilecektir.

Trans bireylerin bu sayede de tamamen isteklerine bağlı olarak hayatlarının şekillenmesi durumu da an be an gözlemlenebilecek bir durum olarak adından söz ettirebilecek pozisyonda varlık gösterebilecektir. Travestilerin yaşamlarından geri kalan zamanlarında öne çıkan unsurlar sosyal yaşantıları olarak ifade edilebilmektedir. Travesti Kartal içerisinde var olan bireylerin çok az bir zamanını sosyal hayatlarına ayırabildikleri için son derecede de mükemmel bir boyutta varlık göstermesi adına da mükemmel bir süreç içerisinde olmaları konusunda da çaba içerisinde yer almaları gözlemlenebilmektedir.

Hayat telaşından arta kalan zamanlarını olabildiğince kaliteli bir biçimde değerlendirebilecek olan trans bireylerin; böylelikle de tamamen isteklerini gerçekleştirme odaklı bir hareket içerisinde yer alabilmeleri de söz konusu olarak tabir edilebilecektir. Trans bireylerin; böylelikle de istedikleri hayata kavuştukları gözlemlenebilecek ve devamlı olarak tanıklık edilebilecek bir durum olarak görülmektedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir