İstiklal Caddesi, Beyoğlu, Cihangir, Taksim Travestileri

İstanbul sınırları içerisinde ikamet eden travestilerin istedikleri hayatlara ulaşmaları konusunda çaba harcayarak; hayatlarının genel anlamda bu biçimde şekil aldığı da söylenebilmektedir. İstanbul’un Avrupa Yakası‘nda adeta merkez olarak değerlendirilen Taksim, Beyoğlu, İstiklal Caddesi & Cihangir içerisinde de varlık gösteren trans bireylerin aynı olanaklar kapsamında hayatlarını yoluna koymaya dayalı dilekleri bulunmaktadır. Trans bireylerin böylelikle de tamamen kendilerine dayalı bir hayat içerisinde yer alabilecekleri de kolay bir biçimde gerçekleşebilmektedir. 

Taksim travestileri önemli ölçüde aktif olarak gözlemlenebilmekte ve hayatlarını tam olarak zevklerine göre de dizayn etmelerinden dolayı da göze çarpmaktadırlar. Böylelikle de hayatlarının her anından keyif alabilmeleri durumu da an be an ortaya çıkabilecek biçimde de yer alabilecektir.


Taksim içerisinde hayatlarını sürdüren trans bireylerin istekleri dahilinde hayatlarını sürdürmelerinde çalışma şartları da önemli bir yapıda yer almaktadır. Taksim travestikapsamında var olan trans bireylerin daha iyi hayat şartlarına sahip olmaları anlamında gerek eğitimlerine gerekse de kişisel ilgi alanlarına hitap eden işlere yönelik bir girişim olarak ifade edilebilmektedir. Böylelikle de kariyerlerinde son derecede de uygun şartlara sahip olabilecek tarzda da yer alan trans bireylerin istekleri doğrultusunda hareket edebilmeleri durumu da gözlemlenebilecek biçimde de yer alacaktır. Böylelikle de işlerine daha da etkili bir biçimde yoğunlaşabilmeleri durumu söz konusu olarak ifade edilebilmekte ve travestilerin devamlı olarak kendilerini geliştirmelerinin de temel sebebi olarak sayılacaktır.


İstanbul ili içerisinde etkin bir konumda yer alan travestilerin sorunsuz bir sosyal hayata da sahip olmalarından ötürü de takdir toplayacakları bir gündelik işleyişe sahip olarak ifade edilmektedir. Travesti Taksim kapsamında yer alan trans bireylerin bu konuda da elit bir seviyede ilerlemeleri halinde de gereken şartları sosyal çevrelerinde görebilmeleri durumu ortaya çıkabilmektedir. 

Travestiler hoş sohbet ve sıcakkanlı yapılarından ötürü her ortama ayak uydurabilmeleri de gündelik hayatlarının önemli bir parçası olarak görülebilmektedir. Aynı zamanda da komşuluk ilişkilerini de yeterli oranda da genel olarak gerçekleştirebilmeleri konusunda da etkin bir karaktere sahip oldukları da sürekli olarak gözlemlenebilecek bir durum olarak ifade edilebilecektir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir