Kartal Travesti

Kartal ilçesinin sosyo-kültürel yapısı çok çeşitlidir. Bunda iç göçün ve buna bağlı olarak artan nüfusun etkisi büyüktür tabii. Cumhuriyetin ilk yıllarında bir sanayi bölgesi olması planlanan ve bu bağlamda gelişen Kartal, özellikle 80’lerden sonra, İstanbul’un merkezi yaşama alanlarından birine dönüştü.

Artan nüfusla birlikte Kartal’da yıllar içinde kültürel yaşam da hızla gelişti. Hasan Ali Yücel ve Bülent Ecevit Kültür Merkezleri Kartal’ın merkezinde faaliyet gösterirken, merkez dışındaki yerleşim yerlerinde ikamet eden vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla Hürriyet, Uğur Mumcu, Soğanlık ve Yakacık mahallelerinde de kültür merkezleri inşa edildi. Belki inanmayacaksınız ama 1950 ve 1970’li yıllarda, Kartal’da 3 kapalı salon sineması ve 14 tane de yazlık sinema varmış.

Kartal solcu nüfusun oldukça fazla olduğu bir İstanbul ilçesidir. Toplumsal hoşgörü yüksektir. Sahilde çimenlere uzanıp içilen biranın keyfi başka hiçbir yerde alınamaz. İstanbul’da merkez sayılan birçok yere uzak olsa bile Kartal da kendi içinde bir merkezdir. Öyle olmasa escort travestiler burayı bir yaşam alanı olarak seçer miydi hiç? Bir kartal travesti ile tanışırsanız, ona Kartal’a dair fikirlerini sorun, bakalım size neler anlatacak?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir