Pendik Travesti

Yıllar önce Pendikspor’un Fenerbahçe’yi yenmesiyle varlığından tekrar söz ettirebilmiş ve ondan sonra yeniden unutulmuş bir İstanbul ilçesidir Pendik. Oysa ki bu güzel ilçe 80’li yılların sayfiye yeridir. Onlarca villaya ve Pen Otel gibi bir şöhrete ev sahipliği eder. Sahil yoluna ulaşmadan önce Doğu Mahallesi tarafındaki kumsalda gençler çırılçıplak denize girer.

Kumsallarda pendik travesti güzellere sıkça rastlanır. Tarihi bir ilçedir. Geçmişi Bizans’a kadar dayanır. Pendik isminin nereden geldiğine baktığımızda “pandikyan=>pandik=>pendik” evrimini görürüz. 80’li yıllarda çıkan bir yangından sonra yeniden inşaa edilirken pilot ilçe olarak seçilmiş ve muntazam bir paralel yol kavramıyla imarlandırılmıştır.

Tren yolundan tek caddeyle sahile kadar yön değiştirmeden gitmek mümkündür. Gelen göç dalgasıyla beraber çok uluslu bir yapıya sahip olan Pendik bugün 700 bine yakın insanın yaşadığı büyük bir ilçedir. Pendik’in travesti modelleri cana yakın, insancıldır. Esnafı ise türlü türlüdür. Daha önce hiç görmediyseniz bir gününüzü Pendik’e ayırın ve burada turist olmanın tadını çıkarın.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir